Szyna relaksacyjna

Jest to specjalnie zaprojektowana przezroczysta nakładka. Wykonywana jest indywidualnie dla każdego Pacjenta, na podstawie wycisków zębów górnych lub dolnych. Stosowana jest przede wszystkim u osób ze zgryzem zaciskowym i w przypadku bruksizmu.

Skutki nocnego zaciskania szczęk lub zgrzytania zębami: bóle głowy, karku i pleców, migreny, bóle szczęki w okolicy ucha, zaburzenia snu, nadwrażliwość zębów na zimne i ciepłe pokarmy, odsłonięte korzenie zębów, zapalenie miazgi zębów, starcie zębów nieproporcjonalne do wieku.

Miękka indywidualna szyna relaksacyjna przeznaczona jest dla lekkich i umiarkowanych bruksistów. Jest wykonana z elastycznego, gumowego materiału. Szyna ta może być używana w nocy od 6 miesięcy do 2 lat, w zależności od intensywności ścierania zębów.

Miękko-Twarda indywidualna szyna relaksacyjna przeznaczona jest dla umiarkowanych i ciężkich bruksistów. Jest wykonana ze sztywnej warstwy zewnętrznej, oraz miękkiej wewnętrznej. Szyna ta jest trwała i może być używana w nocy od 2 do 5 lat, w zależności od intensywności ścierania zębów.

Twarda indywidualna szyna relaksacyjna przeznaczona jest dla ciężkich bruksistów. Jest wykonana z tworzywa sztucznego zwanego Akryl, profesjonalny materiał stomatologiczny. Szyna ta jest trwała i może być używana w nocy od 2 do 5 lat, w zależności od intensywności ścierania zębów.